Boj duší ~ Odstrčená vs. Svět

27. března 2011 v 15:45 | Twilightačka♀
Otazníky pro čtenáře: asi jste si všimli,že obě dvě hrdinky mají stejné křestní jméno proto se objevily otázky na úkor úvodu ;) Proto ,,blonďaté Amy" budeme říkat normálně Amy a ,,hnědovlasé Amy" bude říkat Am!
Kapitola první - Odstrčená vs. Svět
Amy vždy milovala svůj život, jejím přítelkyním připadal jak vystřižený z nějaké brožurky ,,Hvězdného života". Amy měla bohaté rodiče, které se o ní ale moc nezajímali, ovšem to Amy tutlala. Měla krásné auto i kluka,se školou to sice bylo horší,zato byla královnou roztleskávaček a co může být lepšího než tohle, říkávala si vždycky no ne?

Am byla přesným protikladem Amy,její rodiče se ani nevzali a tak svou mámu nikdy neviděla,žila tedy u otce. Neměla ani moc kamarádů,jedinou podporu kterou měla byl její nevlastní bratr Ryan,který ale před roku začal fetovat a jednoho dne se zbalil a prostě bezze slouva odešel. Amy toho dne vstala pozdě,takže jí ujel autobus a musela vytáhnout své staré ošoupané kolo ,,další skvělý způsob jak se stát terčem posměchu!" poznamenala jen tak pro sebe. Am letěla na kole jak uragán, bez použití deodorantu samozřejmě, ale na to nezbyl čas. Amy třískla s kolem před školou a běžela již prázdnými chodbami, jelikož žáci se už odebrali do svých tříd. Am běžela, cestou pozdravila pár učitelů, kteří na ní káravě hleděli a ukazovali tabujku na stěnách chodeb ,,NEBĚHEJTE PO CHODBÁCH" Am se jen omlouvala a běžela dál, když konečně doběhla do třídy vrazila, do té nány! ,,Amy,moc se omlouvám!" hlesla a snažila se vypadat co nejmenší,třeba jí nechá i projít ,,No to bys měla ty chuděrko!" zavřískla tak aby na sebe upoutala pozornost.Pan nasála pach ,,no fuj,tě neučili že se zvířaty spát nemůžeš?!Copak?Vyděšená? Já bejt tvůj kluk tak se schovám do popelnice, lepší odér!" načež vrazila Am facku ta se už neudržela a jednu jí také vrazila, naneštěstí se ve dveřích objevila učitelka matematiky ,,profesorka Clarysonová!"
,,Copak se to tady děje?Jakto že nesedíte na svých místech? Vy Laurenová,vysvětlete mi to ... vy mlčte Muckyová,moc dobře jsem vás viděla,vy už nemáte co vysvětlovat,ledaže...Amy,mohla bys mi to vysvětlit?"
Amy nasadila co nejroztomilejší výraz,který svedla ,,aby se nerozbrečela!" sykla Am. ,,Paní profesorko!" začala Amy a zajíkla se ,,já jsem jí jenom řekla,že nevoní zrovna způsobně na vyučovací hodinu a chtěla jí nabídnout deodorant a ona se na mne vrhla,z křikem,že jí nemám provokovat,je mi to moc líto Am! Kdyby ses na mne nevrhla,neřekla bych to,tak mne to mrzí!" otočí se zpět k profesorce ,,hlavně jí nějak moc netrestejte,jsem to vlastně já kdo jí vyprovokoval!" Am nemohla věřit vlastním uším!

Kdyby neslyšela na vlastní uši jak je někdo schopný lhát neuvěřila by,každopádně teď má u Clarysový průšvih,jak proboha s tímhle postojem udělá tu písemnou práci? Clarysonová,vždy patřila mezi ty učitelky,které nejsou ty ,,oblíbené" dokonce ani mezi kantory. I když máte to štěstí a jste ten vyvolený ,,mazánek" máte na ni zlost! Uštěpačná a zákeřná úča! ,,Laurenová,moc mě těší že se na to takhle díváte,tentokrát ti to prominu Am!" bylo vidět jak se to v Amy zlomilo,ale mlčela a šla si sednout ,,však o mne ještě uslyší!"

Když konečně zazvonil zvonek,který ohlašoval,odevzdání prácí zůstala Am sedět ve své lavici dokud se třída nevyprázdnila,profesorka se jí zeptala jestli jí něco je,ale samozřejmě odpověděla, že není a že si nemusí dělat starosti. profesorka pokrčila rameny a vyšla ze třídy. Am si začala balit věci, zavadila o papírek,ale ani si ho nepřečetla,patrně další dopísek od někoho kdo jí chce dokázat jak malinká a bezvýznamná je. Zmuchlala ho a hodila směrem ke koši,netrefila se a jelikož nepatřila k těm kdo ho tam nechá jen tak ležet sehla se pro něj a...zahlédla mobil. Zvedla ho a uviděla fotografii na pozadí, jistě Amy! To mě mohlo napadnout když je to dotykáč! Ona měla vždy vše první. Mobil si hodila do kapsy a vydala se domů.

Am šla domů velmi pozdě,vždy totiž chodila do nějakého kroužku,který byl zadarmo,a ty jsou vždy pozdě večer. Tentokrát byla chladná a jakoby smutná noc. Říká se,že když je člověk smutný,je smutné i vše s ním,jestli to je pravda tak Am mezi takové lidi patřila. Loudala,nechtělo se jí domů,stejňak tam nikdo nebude a jestli jo,jen táta,který s ní poslední dobou moc nenamluvil,pořád se strachoval o Ryana,který,jak se Am obávala,si už stejně šlehnul smrtelnou dávku a je někde jinde. Am zamířila k parku,je to jediná cesta do jejich zapadlého domu,když jdete hodně potichu spatříte i veverky,ale to jen když tam není jakýsi muchlající se páreček jako zrovna teď! Am si povzdechla,zrovna dneska!Dnes už to ani nemůže být horší! Popoběhla potichu,aniž by si jí ten páreček všiml a zamířila k poslednímu úseku její cesty domů. Krátká stezička lesem. Am zrychlila krok,tato část na ní působila hrůzostrašně i ve dne. Před několika sty lety tu prý proběhl mord a všechny je pak zahrabali do jedné jámy. Am to vyprávěl ještě táta,když si spolu hrávali. Am najednou uslyšela kroky,za sebou. Ale nebyly to takové ty kroky jak od dospělého člověka ale jako od něčeho malého,snad batolete. Am se rychle otočila ale neviděla nic,když se otočila zpět ... stál tam malý mužíček v červeno-bílém hábitu s černým límcem a špičatou čepičkou. Měl kníra a usmíval se ,,Ty musíš být Am,že ano?Ale jsi Muckyová nebo Laurenová?...hmm...ty vypadáš na tu Muckyovou,že ano? Já jsem Okarin! Vyslanec země Halerie! Náš svět tě potřebuje již brzy.." Am omdlela.

Když se Am vzbudila ležela ve svém pokojíčku s nažloutlými,květovanými tapetami a usmála se ,,to byl pitomej sen!"

Pokračování v příští kapitole s názvem Okarin ze země Halerie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | Web | 27. března 2011 v 15:57 | Reagovat

zlatíško promiň, ale teď jde na PC bratr, ale hned večer si to přečtu a napíšu názor, slibuju!

2 twilightgirl twilightgirl | Web | 27. března 2011 v 16:00 | Reagovat

skvělé těšim se na další kapču

3 KriSten ~(affs KriSten ~(affs | Web | 27. března 2011 v 16:22 | Reagovat

skvěle! =)nemám slo

4 Alita Alita | Web | 27. března 2011 v 16:39 | Reagovat

Skvělá povídka těším se na příští kapitolu =)

5 twilightgirl twilightgirl | Web | 27. března 2011 v 17:24 | Reagovat

skvělej dess dík.Natavila bys mi ho pls tak někdy an zzačátmku dubna?

6 Ada Ada | Web | 27. března 2011 v 17:44 | Reagovat

tak jsem si to konečně přečetla :D je to moc hezký a typla bych si, že Am pak bude mít průšvich a Amy bude tvrdit, že jí ten mobil ukradla ;)

7 Krist Krist | Web | 27. března 2011 v 18:06 | Reagovat

pěkné :) těším se na další kapitolku :))

8 Rose♥Carol-your lowe ♥affs♥ Rose♥Carol-your lowe ♥affs♥ | Web | 2. dubna 2011 v 19:37 | Reagovat

Tak tohle mě opravdu zaujalo!!! =) Je to moooc pěkný!!! :) Těším se na další kapitolku! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.